Mirror - Tearchop - Side View - Teardrop - Chrome - Left
Features
- Smooth body lines and an angled outer shape for a mirror that flows with any style
- Mirror head and stem forged from billet aluminum
- Heavy duty stainless steel internal pivot hardware
- Standard and metric mounting hardware included
- A new take on the classic teardrop shape
- Laser engraved Arlen Ness® logo
Specs
| Color/Finish | Chrome |
| Mirror Curvature | Flat |
| Mounting Style | Screw-In |
| Material | Billet Aluminum |
| Mounting Position | Left |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Type | Side View |
| Mirror Head Shape | Teardrop |
| Mounting Location | Handlebar |
| Product Name | Mirror |
| Stem Length | 4.03" |
| Mirror Head Width | 4.64" |
| Mirror Style | Tearchop |
| Mirror Head Height | 2.06" |
Product Videos
Custom Field
Mounting Position Left
Type Side View
Color/Finish Chrome
Material Billet Aluminum