When using these TBW handlebars on a metric motorcycle, you must order TBW plug #0634-0331 or 0601-2828 (sold separately).
Features
- Steel tubing in a variety of finishes
- Made in the USA
Specs
| Color/Finish | Flat |
| Features | Smooth, Unknurled |
| Riding Style | Street |
| Type/Bend | Wide |
| Base Color | Black |
| Finish | Flat |
| Controls Diameter | 1" |
| End Rise | 0" |
| Handlebar Diameter | 1" |
| Product Name | Handlebar |
| Center Width | 8-3/4" |
| Material | Steel |
| Rise | 0" |
| Units | Each |
| Clamping Diameter | 1" |
| Pullback/Sweep | 5-1/2" |
| Width | 29-1/4" |
Product Videos
Custom Field
Width 29-1/4"
Base Color Black
Finish Flat
Color/Finish Flat
Material Steel