Not for use with touring models.
Features
- The ultimate handlebar, designed for maximum comfort
- Brilliantly show-chromed
- Mounting bolts (Requires M12 x 1.75 bolts) sold separately
- Made in the U.S.A.
- Accepts standard 1" controls.
Specs
| Pullback/Sweep | 7" |
| Base Color | Silver |
| Units | Each |
| Product Name | Handlebar |
| Style | Standard |
| Type/Bend | T-Bar |
| Material | Steel |
| Rise | 7" |
| Width | 33-1/2" |
| Features | Smooth, Unknurled |
| Handlebar Diameter | 1-1/2" |
| Center Width | 4-7/8" |
| Riding Style | Street |
| Finish | Chrome |
| Color/Finish | Chrome |
Product Videos
Custom Field
Width 33-1/2"
Base Color Silver
Finish Chrome
Color/Finish Chrome
Material Steel