1" Handlebar - Ape Hanger - 12" - Chrome
Features
- Popular bends made from high-strength carbon steel
- Verify handlebar dimensions before ordering
Specs
| Riding Style | Street |
| Width | 32" |
| Finish | Chrome |
| Color/Finish | Chrome |
| Base Color | Silver |
| Center Width | 5-1/2" |
| Pullback/Sweep | 7-1/2" |
| Type/Bend | Ape Hanger |
| Units | Each |
| Handlebar Diameter | 1" |
| End Rise | 12" |
| Product Name | Handlebar |
| Style | Standard |
| Clamping Diameter | 1" |
| Controls Diameter | 1" |
| Features | Smooth, Unknurled |
| Material | Steel |
Product Videos
Custom Field
Width 32"
Base Color Silver
Finish Chrome
Color/Finish Chrome
Material Steel