1" Handlebar - Z-Bar - Black
Features
- Popular bends made from high-strength carbon steel
- Verify handlebar dimensions before ordering
Specs
| Color/Finish | Black |
| End Rise | 10" |
| Handlebar Diameter | 1" |
| Style | Dimpled |
| Finish | Gloss |
| Clamping Diameter | 1" |
| Type/Bend | Z-Bar |
| Base Color | Black |
| Controls Diameter | 1" |
| Width | 28" |
| Center Width | 7" |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Material | Steel |
| Features | Smooth, Unknurled |
| Product Name | Handlebar |
| Pullback/Sweep | 4" |
Product Videos
Custom Field
Width 28"
Base Color Black
Finish Gloss
Color/Finish Black
Material Steel