Mirror - Side View - Maltese Cross - Split Stem - Right - Bolt-On - Each
Features
- Features chrome-plated die-cast head with chrome steel stem
- Styled for custom motorcycles
- In order to mount on metric motorcycles, part# DS-302020 or 0641-0109 must be used.
Specs
| Material | Steel |
| Stem Style | Split |
| Mirror Head Height | 4" |
| Color/Finish | Silver |
| Riding Style | Street |
| Stem Length | 6" |
| Type | Side View |
| Units | Each |
| Mirror Style | Maltese Cross |
| Mounting Location | Handlebar |
| Mounting Style | Bolt-On |
| Mirror Head Shape | Maltese |
| Mirror Head Width | 4" |
| Mounting Position | Right |
| Product Name | Mirror |
Product Videos
Custom Field
Mounting Position Right
Type Side View
Color/Finish Silver
Material Steel