Liquid Filled Oil Pressure Gauge - 1.5" Dial - 1/8" NPT Bottom Port - White Face
Features
- Quality liquid-filled pressure gauge with 0-100 range
- 1.5" stainless steel case
Specs
| Calibration | 0 psi - 100 psi |
| Face Color | White |
| Housing Material | Stainless Steel |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Product Name | Gauge |
| Inside Diameter | 1-1/2" |
| Type | Analog Oil/Pressure |
| Model | Bottom Port |
| Connector Type | 1/8" NPT Male |
Product Videos
Custom Field
Type Analog Oil/Pressure