For required Tanklock hardware see pages 147-153 of the '22 Street catalog.
Features
- Made from thermoformed EVA and covered with Guzy 600D nylon and UV resistant materials
- Features an inner pocket to store a smart phone, an inner pocket in the top shell, shoulder strap for transportation and rain cover
- Zipper pulls designed to be used with a safety lock
- Rear pocket features a cable port
- Tanklock mounting hardware required
Specs
| Length | 8-1/2" |
| Base Color | Black |
| Material | 600D Nylon |
| Width | 11" |
| Color/Finish | Black |
| Model | Metro-T |
| Height | 7-1/2" |
| Units | Each |
| Mounting Style | Tanklock System |
| Riding Style | Street |
| Product Name | Tank Bag |
Product Videos
Custom Field
Width 11"
Base Color Black
Color/Finish Black
Material 600D Nylon