Adjustable Serrated Foot Pegs - Short - Black
Features
- Fully CNC-machined from solid 6061 T-6 bar
- Super strong, yet lightweight two-piece construction
- The comfortable serrated foot surface area provides a good "bite" onto the bottom of your shoe
- Feature full 360° footpeg rotation making them perfect for any application
- Give your bike a unique design twist with these all-billet aluminum adjustable serrated footpegs
- Made in the USA
Specs
| Application | Driver |
| Height | 25 mm |
| Type | Folding |
| Size | Short |
| Features | Adjustable |
| Length | 3-5/16" |
| Product Name | Foot Pegs |
| Color/Finish | Anodized |
| Material | Billet Aluminum |
| Mounting Position | Right |
| Mounting Style | Male Mount |
| Style | Serrated |
| Width | 2-1/2" |
| Base Color | Black |
| Units | Pair |
| Finish | Anodized |
| Riding Style | Street |
Product Videos
Custom Field
Width 2-1/2"
Mounting Position Right
Type Folding
Base Color Black
Finish Anodized
Color/Finish Anodized
Material Billet Aluminum