Fats Windshield - 17" - Headlight - Black Smoke
Features
- Features traditional American styling
- Made from Lucite® for excellent optics and durability
- Windshield straps are available in polished stainless steel with CNC-machined billet aluminum fittings and stainless steel socket-head screws
- No-Tool detachable Trigger-Lock mounting hardware must be ordered separately
- Made in the USA
Specs
| Type | Cruiser |
| Height | 17" |
| Material | Lucite |
| Model | Memphis Fats |
| Riding Style | Street |
| Style | Fat |
| Width | 22" |
| Color/Finish | Black |
| Product Name | Windshield |
| Headlight Cutout Diameter | 7" |
| Units | Each |
Product Videos
Custom Field
Width 22"
Type Cruiser
Color/Finish Black
Material Lucite