Carbon Fiber Front Fender - Matte - Touring '23-'25
Features
- Direct replacement fenders
- Aerospace grade, 3K and 12K twill pre-preg carbon fiber construction
- Vacuum bagged and cured in an autoclave for ultimate strength
- Installs using OEM hardware
- Made in the USA
- Fenders are pre-drilled for mounting only. Not pre-drilled for any fender-mounted lighting or trim.
Specs
| Fender Width | 6" |
| Product Name | Fender |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Finish | Matte |
| Color/Finish | Carbon Fiber |
| For Wheel Size | 23" |
| Height | 5" |
| Mounting Position | Front |
| Material | Carbon Fiber |
Fitment
2023-2025 Harley-Davidson FLHXSE CVO Street Glide2024-2025 Harley-Davidson FLTRXSTSE CVO Road Glide ST
2025 Harley-Davidson Road Glide Custom FLTRX
2025 Harley-Davidson FLHXU Street Glide Ultra
2024-2025 Harley-Davidson Road Glide Police FLTRXP
2023-2025 Harley-Davidson FLTRXSE CVO Road Glide
2025 Harley-Davidson Street Glide EFI FLHX
2025 Harley-Davidson FLTRXRRSE CVO Road Glide RR
2024-2025 Harley-Davidson FLHX Street Glide
2024-2025 Harley-Davidson FLTRX Road Glide
Fitment details provided by supplier.
Product Videos
Custom Field
Mounting Position Front
Finish Matte
Color/Finish Carbon Fiber
Material Carbon Fiber