Handlebar Riser Kit - Pullback - 1" Clamping - 6" Rise - Black
Features
- Made with 6061-T6 Aluminum
- 3-1/2" center-to-center riser spacing
- Top clamp and hardware included
- Made in the USA
Specs
| Type | Handlebar |
| Units | Kit |
| Finish | Gloss |
| Material | 6061-T6 Aluminum |
| Rise | 15 cm |
| Riding Style | Street |
| Base Color | Black |
| Features | 3-1/2" Width |
| Clamping Diameter | 1" |
| Pullback | 38,1 mm (1-1/2") |
| Style | Pullback |
| Color/Finish | Black |
| Product Name | Riser |
Product Videos
Custom Field
Type Handlebar
Base Color Black
Finish Gloss
Color/Finish Black
Material 6061-T6 Aluminum