Handlebar Riser Kit - Pullback - 1-1/8" Clamping - 8" Rise - Raw
Features
- Made with 6061-T6 Aluminum
- 3-1/2" center-to-center riser spacing
- Top clamp and hardware included
- Made in the USA
Specs
| Color/Finish | Raw |
| Pullback | 38,1 mm (1-1/2") |
| Rise | 20.5 cm |
| Base Color | Silver |
| Riding Style | Street |
| Material | 6061-T6 Aluminum |
| Clamping Diameter | 28.6 mm |
| Features | 3-1/2" Width |
| Product Name | Riser |
| Type | Handlebar |
| Style | Pullback |
| Units | Kit |
| Finish | Raw |
Product Videos
Custom Field
Type Handlebar
Base Color Silver
Finish Raw
Color/Finish Raw
Material 6061-T6 Aluminum