Perewitz Solo Seat - Dyna '96-'03
Features
- Low, lean solo seats designed by Jody Perewitz, the fastest woman to ride an American V-Twin
- High-quality construction, with a 16-gauge steel baseplate and carbon fiber vinyl insert
- Feature tuck-and-roll stitching
- Made in the U.S.A.
Specs
| Decoration | Tuck and Roll |
| Overall Seat Length | 19" |
| Driver Seat Width | 10" |
| Type | Solo Seat |
| Model | Jody Perewitz Signature Series |
| Riding Style | Street |
| Cover Material | Vinyl |
| Base Color | Black |
| Driver Seat Length | 14-3/4" |
| Product Name | Seat |
| Units | Each |
Product Videos
Custom Field
Type Solo Seat
Base Color Black