Day Tripper Seat - Dyna '96-'03
Features
- Detailed stitch work in the highly durable, synthetic glove-leather cover makes the DayTripper™ a real show winner
- Mustang's advanced comfort technology has been incorporated into this custom seat
- Made in the U.S.A.
Specs
| Rear Seat Length | 11-1/2" |
| Type | 2-Up Seat |
| Base Color | Black |
| Cover Material | Leather |
| Overall Seat Length | 30" |
| Product Name | Seat |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Decoration | Stitched |
| Driver Seat Length | 18-1/2" |
| Driver Seat Width | 12" |
| Rear Seat Width | 8-1/2" |
| Model | Daytripper |
Product Videos
Custom Field
Type 2-Up Seat
Base Color Black