Piston Kit - 109" - Evolution
Features
- Replacement piston kit for Bolt-On Big Bore Kit
Specs
| Stroke Length | 4-5/8" |
| Style | Big Bore |
| Piston Head Shape | Flat Top |
| Bore Size | 3-7/8" |
| Compression Ratio | 10.0:1 |
| Units | Kit |
| Displacement | 109" |
| Product Name | Piston Kit |
| Riding Style | Street |