Piston Kit - 100" - Evolution
Features
- Replacement piston kit for Bolt-On Big Bore Kit
Specs
| Compression Ratio | 9.5:1 |
| Riding Style | Street |
| Stroke Length | 4-1/4" |
| Piston Head Shape | Flat Top |
| Bore Size | 3-7/8" |
| Displacement | 100" |
| Units | Kit |
| Product Name | Piston Kit |
| Style | Big Bore |