Also Fits FXST models if a full fender is desired.
Features
- Fender-mounting holes are drilled for easy installation
Specs
| Material | Steel |
| Type | OEM Replacement |
| Finish | Unfinished |
| Color/Finish | Unfinished |
| Height | 11" |
| Mounting Position | Rear |
| Product Name | Fender |
| Straight Line Length | 31-1/2" |
| Contour Length | 41-1/2" |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
Product Videos
Custom Field
Mounting Position Rear
Type OEM Replacement
Finish Unfinished
Color/Finish Unfinished
Material Steel