Front Fender - without Trim Holes - Smooth - OEM
Features
- Raw stamped steel construction
- Measure approximately 6" W (inside)
- Mount with OE hardware
- Fenders with trim holes require lower fender skirt
Specs
| Finish | Raw |
| Contour Length | 39-1/4" |
| Inside Mounting Width | 7-1/8" |
| Straight Line Length | 29" |
| Product Name | Fender |
| Fender Width | 6" |
| Features | without Trim Holes |
| Color/Finish | Unfinished |
| Height | 12-1/2" |
| Riding Style | Street |
| Material | Steel |
| Units | Each |
| Mounting Position | Front |
| Outside Mounting Width | 7-5/16" |
Product Videos
Custom Field
Mounting Position Front
Finish Raw
Color/Finish Unfinished
Material Steel