Front Fender - without Trim Holes - Custom
Features
- Raw stamped steel construction
- Measure approximately 6" W (inside)
- Mount with OE hardware
- Fenders with trim holes require lower fender skirt
Specs
| Finish | Raw |
| Contour Length | 42" |
| Height | 13-1/4" |
| Inside Mounting Width | 7-3/8" |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Product Name | Fender |
| Features | without Trim Holes |
| Fender Width | 6" |
| Mounting Position | Front |
| Outside Mounting Width | 8-3/8" |
| Straight Line Length | 30-5/16" |
| Color/Finish | Unfinished |
| Material | Steel |
Product Videos
Custom Field
Mounting Position Front
Finish Raw
Color/Finish Unfinished
Material Steel