Seat - Fastback™ - Stitched - Black - Dyna '96-'03
Features
- Offers a reasonable degree of passenger comfort
- Cut low for the rider with good back support
- Expanded vinyl cover
- Made in the USA
Specs
| Driver Seat Width | 11" |
| Material | Vinyl |
| Rear Seat Width | 6" |
| Driver Seat Length | 18" |
| Overall Seat Length | 30" |
| Product Name | Seat |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Decoration | Stitched |
| Model | Fastback™ |
| Fits Tank Size | Standard |
| Rear Seat Length | 12" |
| Stitching | Black Stitching |
| Base Color | Black |
| Type | One-Piece |
Product Videos
Custom Field
Type One-Piece
Base Color Black
Material Vinyl