Seat - Tripper™ Fastback - Stitched - Black
Features
- Super clean, custom style and cut low for rider with good back support
- Tapered in back, yet still offers good passenger comfort
- Marine-grade fiberglass baseplate
- Front seat, 12" W, rear seat 7" W
- Expanded vinyl cover
- Made in the U.S.A.
Specs
| Decoration | Stitched |
| Fits Tank Size | Standard |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Driver Seat Width | 12" |
| Overall Seat Length | 30-1/2" |
| Type | One-Piece |
| Driver Seat Length | 15" |
| Rear Seat Length | 11" |
| Fill Material | Foam |
| Cover Material | Vinyl |
| Base Color | Black |
| Model | Tripper Fastback™ |
| Rear Seat Width | 7" |
| Product Name | Seat |
Product Videos
Custom Field
Type One-Piece
Base Color Black