Ghost Risers - 1-1/4 Clamp - 8" - Chrome
Features
- Forged from 6061 Aluminum for strength and detailed with CNC machining for fitment and cosmetic accuracy
- 1-1/2” of pullback for comfortable riding posture
- Clamp and matching hardware included
- Fits models without batwing fairings and that have a standard 3-1/2" fork center to center location.
Specs
| Rise | 20,5 cm (8") |
| Style | Pullback |
| Clamping Diameter | 32 mm (1-1/4") |
| Pullback | 1-1/2" |
| Type | Handlebar |
| Finish | Chrome |
| Color/Finish | Chrome |
| Features | Includes Clamp |
| Base Color | Silver |
| Material | 6061-T6 Aluminum |
| Units | Set |
| Model | Ghost |
| Product Name | Riser |
| Riding Style | Street |
Product Videos
Custom Field
Type Handlebar
Base Color Silver
Finish Chrome
Color/Finish Chrome
Material 6061-T6 Aluminum