Adjustable Serrated Foot Pegs - Long - Aluminum
Features
- Fully CNC-machined from solid 6061 T-6 bar
- Super strong, yet lightweight two-piece construction
- The comfortable serrated foot surface area provides a good "bite" onto the bottom of your shoe
- Feature full 360° footpeg rotation making them perfect for any application
- Give your bike a unique design twist with these all-billet aluminum adjustable serrated footpegs
- Made in the USA
Specs
| Application | Passenger |
| Height | 1" |
| Product Name | Foot Pegs |
| Type | Folding |
| Features | Adjustable |
| Length | 4-1/2" |
| Mounting Position | Left |
| Color/Finish | Anodized |
| Mounting Style | Male Mount |
| Units | Pair |
| Width | 2-1/2" |
| Material | Billet Aluminum |
| Style | Serrated |
| Base Color | Silver |
| Finish | Anodized |
| Size | Long |
| Riding Style | Street |
Product Videos
Custom Field
Width 2-1/2"
Mounting Position Left
Type Folding
Base Color Silver
Finish Anodized
Color/Finish Anodized
Material Billet Aluminum