Super Touring Seat - Vintage - Road King '97-'07
Features
- Seat does have center "split" to accommodate the OEM or a Mustang driver's backrest (backrest sold separately)
- One-piece seat design moves the rider back approximately 1" from the stock seating position
- Seat is contoured to better clear saddlebag lids
- Made in the U.S.A.
Specs
| Driver Seat Length | 16-1/2" |
| Driver Seat Width | 19" |
| Type | 2-Up Seat |
| Base Color | Black |
| Overall Seat Length | 31-1/2" |
| Cover Material | Vinyl |
| Rear Seat Width | 16" |
| Riding Style | Street |
| Rear Seat Length | 15" |
| Decoration | Plain |
| Product Name | Seat |
| Units | Each |
| Model | Super Touring |
Product Videos
Custom Field
Type 2-Up Seat
Base Color Black