Stand - Moto - Adjustable Top/Magnetic
Features
- Enables the user to match the exact angle of their bike chassis, bringing both tires level into the air making simple tasks like cleaning and servicing much easier
- Fully adjustable top to level any bike, and securely hold your nuts and bolts
- Large oil drain hole in center of durable top plate
- Magnetic side panels to store bolts and tools
- Oversized top and base for stability
- Anodized aluminum turnbuckles
- Universal.
Specs
| Features | Adjustable |
| Riding Style | Off-Road |
| Style | Magnetic |
| Width | 16" |
| Mounting Position | Center |
| Height | 17" |
| Length | 16-3/4" |
| Product Name | Stand |
| Color/Finish | Anodized |
| Material | Steel |
| Type | Moto |
| Units | Each |
Product Videos
Custom Field
Width 16"
Mounting Position Center
Type Moto
Color/Finish Anodized
Material Steel