Folding Flag Mount - 5/8" Round - USA
Features
- Bolts directly to bar on Harley-Davidson Tour Pack racks on most classics
- Folds down easily to avoid poking a hole in bike cover; push-button places mount in folded position, solid stainless pin locks mount in upright position
- Made of polished stainless steel
- Includes an American flag
- Other flags also available, sold separately
- Made in the USA
Specs
| Height | 9" |
| Riding Style | Street |
| Width | 9" |
| Clamp Diameter | 5/8" |
| Length | 6" |
| Material | Stainless Steel |
| Mounting Position | Rear |
| Mounting Style | Clamp-On |
| Product Name | Flag Mount |
| Color/Finish | White |
| Type | Trunk/Luggage Rack |
| Units | Kit |
| Features | Round |
Product Videos
Custom Field
Width 9"
Mounting Position Rear
Type Trunk/Luggage Rack
Color/Finish White
Material Stainless Steel