Mirrors - Flame - Side View - Teardrop - Chrome - Pair
Features
- Machined from billet aluminum for a custom look
- 3" x 5" convex mirrors for a better field of vision
- Fits all models with hole-thru mounting.
Specs
| Mirror Head Width | 5" |
| Color/Finish | Chrome |
| Mirror Style | Flame |
| Product Name | Mirror |
| Mounting Position | Left |
| Stem Length | 6" |
| Mounting Style | Screw-In |
| Material | Billet Aluminum |
| Mirror Curvature | Convex |
| Mirror Head Shape | Teardrop |
| Type | Side View |
| Mounting Location | Handlebar |
| Units | Pair |
| Mirror Head Height | 3" |
| Riding Style | Street |
| Stem Style | Flame |
Product Videos
Custom Field
Mounting Position Left
Type Side View
Color/Finish Chrome
Material Billet Aluminum