Mirror - Thru-Mount - Side View - Oval - Chrome
Features
- 6” stems machined from billet for a custom look
- 3” x 5” Convex mirrors for better field of vision
- Fits all models with hole thru mounting
Specs
| Mirror Head Shape | Tapered |
| Color/Finish | Polished |
| Riding Style | Street |
| Stem Length | 6" |
| Mirror Head Width | 5" |
| Units | Pair |
| Mirror Head Height | 3" |
| Mirror Style | Thru-Mount |
| Mounting Location | Handlebar |
| Mounting Style | Perch |
| Product Name | Mirror |
| Material | Billet Aluminum |
| Mirror Curvature | Convex |
| Type | Side View |
Product Videos
Custom Field
Type Side View
Color/Finish Polished
Material Billet Aluminum