Handlebar - Bagger - 10" - Flat Black
Features
- Designed for use with the batwing fairing
- Notched for throttle-by-wire
- Large laser-cut, burr-free wiring slots
- Allow the use of the factory heated grips and stock controls
- Made in the USA
Specs
| Base Color | Black |
| Center Width | 12-1/2" |
| Clamping Diameter | 1" |
| Color/Finish | Flat |
| Riding Style | Street |
| Controls Diameter | 1" |
| Material | Steel |
| Product Name | Handlebar |
| Pullback/Sweep | 10" |
| Type/Bend | Bagger |
| Units | Each |
| Width | 33-1/2" |
| Finish | Flat |
| End Rise | 10" |
| Handlebar Diameter | 1-1/4" |
Product Videos
Custom Field
Width 33-1/2"
Base Color Black
Finish Flat
Color/Finish Flat
Material Steel