Fixed Flag Mount - 3/4" Round Bar - With 10" X 15" Flag
Features
- Bolts to 3/4” saddlebag bars found on larger Harley-Davidson bikes; bore fitting makes a strong hold without cracking chrome on the bag bar
- Includes an American flag
- Other flags also available; sold separately
- Available with 6” x 9” flag or 10” x 15” flag
- Made in the U.S.A.
Specs
| Style | USA |
| Type | Saddlebag |
| Finish | Polished |
| Product Name | Flag Mount |
| Width | 38 cm |
| Clamp Diameter | 19.1 mm |
| Length | 10" |
| Features | Round |
| Riding Style | Street |
| Material | Stainless Steel |
| Mounting Position | Rear |
| Units | Each |
Product Videos
Custom Field
Width 38 cm
Mounting Position Rear
Type Saddlebag
Finish Polished
Material Stainless Steel