Flag Mount - 3/8" Bar - 10" x 15" Flag
Features
- Excellent alternative to plastic flags that mount on the side of the pack
- Made from high-quality 303 stainless steel with a black powdercoat finish
- Pole is removable to easily change flags or put away for storage
- Includes an American flag
- Other flags also available; sold separately
- Includes Allen keys for easy installation
- Made in the U.S.A.
Specs
| Color/Finish | Blue |
| Length | 10" |
| Clamp Diameter | 9.5 mm |
| Features | Round |
| Width | 38 cm |
| Product Name | Flag Mount |
| Type | Trunk/Luggage Rack |
| Material | Stainless Steel |
| Mounting Style | Clamp-On |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
Product Videos
Custom Field
Width 38 cm
Type Trunk/Luggage Rack
Color/Finish Blue
Material Stainless Steel