Flag Mount - 7/8" Round Bar - With 10" X 15" Flag
Features
- Polished 304 stainless steel flag mounts bolt to 7/8" bars for the license plate frame on Road Kings, Road Glides and Classics
- Small setscrew secures pole in mount and can be easily removed for changing flags
- Bore fitting for a strong hold without cracking the chrome of your bar
- Includes an American flag
- Other flags also available; sold separately
- Made in the U.S.A.
Specs
| Features | Round |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Product Name | Flag Mount |
| Style | USA |
| Base Color | Blue |
| Material | Stainless Steel |
| Width | 15" |
| Color/Finish | Natural |
| Length | 10" |
| Mounting Position | Rear |
| Clamp Diameter | 7/8" |
| Mounting Style | Clamp-On |
Product Videos
Custom Field
Width 15"
Mounting Position Rear
Base Color Blue
Color/Finish Natural
Material Stainless Steel