Tech Aero Backpack - Black/Gray
Features
- TPR detailing
- Expands from 16-liter to approximately 26-liter storage capacity
- Water-resistant fleece-lined audio pocket with headphone exit port
- Hidden helmet carrier
- Heavy-duty reinforced construction
- YKK® auto-locking zippers on main compartment for secure opening and closing
- Internal laptop sleeve fits most 15" laptop computers
- Internal organizer pockets
- Internal sleeve for Bionic Back Protector application (back protector sold separately)
- Built-in rain cover
- Adjustable waist straps
Specs
| Color/Finish | Gray |
| Depth | 7" |
| Features | Semi-Auto Locking Zip |
| Model | Tech Aero |
| Volume | 26 liter |
| Material | Polyester |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Product Name | Backpack |
| Base Color | Black |
| Height | 21-1/4" |
| Width | 12-1/2" |
Product Videos
Custom Field
Width 12-1/2"
Base Color Black
Color/Finish Gray
Material Polyester