Valve Guide - Exhaust - 0.6300" OD - Shovelhead 'L79-'84
Features
- Precision-machined from cast iron
- Compatible with no-lead fuel and accept any type of valve-stem material
- Accept special valve guide seals (sold separately)
- Made in the USA
Specs
| Riding Style | Street |
| Length | 1.855" |
| Material | Cast Iron |
| Size | Oversize (+0.005") |
| Inside Diameter | 0.3745" |
| Outside Diameter | 0.6300" |
| Style | Special Shouldered |
| Product Name | Valve Guide |
| Application | Exhaust |
| Units | Each |
Product Videos
Custom Field
Material Cast Iron