Weekday Solo Seat - Smooth - FL '08-'23
Features
- Designed with everyday comfort in mind, this seat has contoured leg passages and added back support
- The leather insert and vinyl bands are tailored to give a clean and simple look
- The solo seat for daily use
Specs
| Base Color | Black |
| Material | Vinyl |
| Overall Seat Length | 22" |
| Product Name | Seat |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Driver Seat Length | 18-1/2" |
| Stitching | Black Stitching |
| Decoration | Plain |
| Driver Seat Width | 13-1/2" |
| Model | Weekday™ |
| Type | Solo Seat |
Product Videos
Custom Field
Type Solo Seat
Base Color Black
Material Vinyl