Thick Washer - 1/16"
Features
- Washers designed for custom applications where a desired inner diameter and outer diameter and thickness are required
- Made in U.S.A.
Specs
| Inside Diameter | 17/32" |
| Type | Flat |
| Units | 10 Pack |
| Finish | Chrome |
| Thickness | 1/16" |
| Base Color | Silver |
| Product Name | Washer |
| Color/Finish | Chrome |
| Measurement System | SAE |
| Riding Style | Street |
| Application | Multi Functional |
| Outside Diameter | 1" |
Product Videos
Custom Field
Type Flat
Base Color Silver
Finish Chrome
Color/Finish Chrome