Will also fit FLT/FLHT models if used in conjunction with Drag/Hotop fender-to-fork adapter (sold separately).
Features
- No rivet, smooth-sided steel construction
- Designed to fit FLSTF front ends with 16" wheels
Specs
| Material | Steel |
| Fender Width | 6-3/4" |
| For Wheel Size | 16.00" |
| Height | 8" |
| Product Name | Fender |
| Color/Finish | Unfinished |
| Contour Length | 34-1/2" |
| Mounting Position | Front |
| Riding Style | Street |
| Straight Line Length | 27-1/2" |
| Units | Each |
| Finish | Unfinished |
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 1990 | Harley-Davidson | FLSTF Fat Boy |
| 1991 | Harley-Davidson | FLSTF Fat Boy |
| 1992 | Harley-Davidson | FLSTF Fat Boy |
| 1993 | Harley-Davidson | FLSTF Fat Boy |
| 1994 | Harley-Davidson | FLSTF Fat Boy |
| 1995 | Harley-Davidson | FLSTF Fat Boy |
| 1996 | Harley-Davidson | FLSTF Fat Boy |
| 1997 | Harley-Davidson | FLSTF Fat Boy |
| 1998 | Harley-Davidson | FLSTF Fat Boy |
| 1999 | Harley-Davidson | FLSTF Fat Boy |
Fitment details provided by supplier.
Product Videos
Custom Field
Mounting Position Front
Finish Unfinished
Color/Finish Unfinished
Material Steel