Handlebar Riser & Top Clamp Kit - 1-1/2" - Buffalo - Flat Black
Features
- Sold as a kit of two risers, one-piece top clamp and all necessary hardware
- Tapped for 1/2"-13 bolts
- Made in the USA
Specs
| Clamping Diameter | 1" |
| Base Color | Black |
| Material | Billet Aluminum |
| Product Name | Riser |
| Type | Handlebar |
| Diameter - Thread Size | 1/2-13 |
| Model | Buffalo |
| Features | Includes Clamp |
| Style | Straight |
| Color/Finish | Flat |
| Pullback | 0" |
| Units | Set |
| Finish | Flat |
| Riding Style | Street |
| Rise | 1-1/2" |
Product Videos
Custom Field
Type Handlebar
Base Color Black
Finish Flat
Color/Finish Flat
Material Billet Aluminum