1" T-Bar Handlebar - 4" - Chrome
Features
- Made from high-strength carbon steel
- Verify handlebar dimensions before ordering
- Will not accept H-D OEM heated grips
Specs
| Base Color | Silver |
| Units | Each |
| Riding Style | Street |
| Type/Bend | T-Bar |
| Features | Smooth, Unknurled |
| Finish | Chrome |
| Center Width | 5" |
| Color/Finish | Chrome |
| Pullback/Sweep | 6-3/4" |
| Width | 24" |
| Handlebar Diameter | 1" |
| Product Name | Handlebar |
| Style | Standard |
| End Rise | 4" |
| Material | Steel |
Product Videos
Custom Field
Width 24"
Base Color Silver
Finish Chrome
Color/Finish Chrome
Material Steel