HH Brake Pads
Features
- Feature a friction rating of HH, the highest in the industry
- Last twice as long as organic shoes and provides maximum brake effect
Specs
| Product Name | Brake Pad |
| Length | 94 mm |
| Units | Set of 2 |
| Width | 1-7/16" |
| Thickness | 23/64" |
| Type | Sintered Metal |
| Mounting Position | Rear |
| Riding Style | Street |
| Material | Copper Alloy |
| Style | FA-HH Series |
Product Videos
Custom Field
Width 1-7/16"
Mounting Position Rear
Type Sintered Metal
Material Copper Alloy