Pre-Wired Twin Peaks Handlebar - 1-1/4" x 14" - Black
Features
- Pre-installed wiring is for use with all Touring models with CAN Bus wiring systems
Specs
| Center Width | 12" |
| End Rise | 14" |
| Type/Bend | Twin Peaks |
| Base Color | Black |
| Material | Steel |
| Width | 35" |
| Finish | Gloss |
| Rise | 14" |
| Product Name | Handlebar |
| Clamping Diameter | 1" |
| Color/Finish | Gloss |
| Controls Diameter | 1" |
| Features | Knurled Center |
| Units | Kit |
| Handlebar Diameter | 1-1/4" |
| Height | 14" |
| Riding Style | Street |
| Pullback/Sweep | 5-1/4" |
Product Videos
Custom Field
Width 35"
Base Color Black
Finish Gloss
Color/Finish Gloss
Material Steel