1-1/4" Prime Ape Challenger Handlebar - 12" - Chrome
Features
- A new twist on the conventional ape; mitered top with a traditional two-bend bottom
- Direct bolt-on; drilled for internal wiring
- Made in the USA
Specs
| Features | Notched for Throttle-By-Wire |
| Clamping Diameter | 1-1/4" |
| Riding Style | Street |
| Color/Finish | Chrome |
| Product Name | Handlebar |
| Type/Bend | Prime Ape |
| Handlebar Diameter | 1-1/4" |
| Base Color | Silver |
| Controls Diameter | 1" |
| Finish | Chrome |
| Height | 12" |
| Material | Steel |
| Units | Each |
Product Videos
Custom Field
Base Color Silver
Finish Chrome
Color/Finish Chrome
Material Steel