Cable will not work with cruise control on '99-'01 FLHT, FLHTC or FLTR models.
Features
- Attractive stainless steel weave with performance and attitude
- Clear Armor Coat protects chrome and painted surfaces
- Premium chrome fittings
- Length measures outer housing only, excluding the elbow.
Specs
| Cruise | Non-Cruise |
| Handlebar Fitting | Smooth |
| Size | +5" |
| Style | Alternate Length |
| Type | Idle |
| Housing Material | Stainless Steel |
| Color/Finish | Chrome |
| Model | Armor Coat |
| Finish | Chrome |
| Units | Each |
| Elbow Angle | 90° |
| Housing Length | 37-1/2" |
| Overall Length | 37-1/2" |
| Riding Style | Street |
| Base Color | Silver |
| Product Name | Cable |
Product Videos
Custom Field
Type Idle
Base Color Silver
Finish Chrome
Color/Finish Chrome