May fit FXDF models if equipped with OEM rear fender brackets for FXLR.
Features
- Frenched-in license plate bracket with LED lights
- Lightning Bolt kits include two pairs of red/red LED multi-function lighting
- 3-D molded composite material
- Primer finish ready for mock-up, prep, and paint
- Bolt-on installation with factory hardware
- Made in the USA
- May fit FXDF models if equipped with OEM rear fender bracket for FXLR.
Specs
| Features | with Black License Plate Frame |
| Mounting Position | Rear |
| Product Name | Fender |
| Color/Finish | Unfinished |
| Contour Length | 32-3/4" |
| Height | 9-7/8" |
| Riding Style | Street |
| Material | 3-D Composite |
| Base Color | Gray |
| Inside Mounting Width | 8-5/8" |
| Model | The Fix |
| Units | Kit |
| Outside Mounting Width | 9-1/16" |
| Finish | Unfinished |
| Straight Line Length | 26-1/8" |
| Style | Custom |
Product Videos
Custom Field
Mounting Position Rear
Base Color Gray
Finish Unfinished
Color/Finish Unfinished
Material 3-D Composite