Mirror - Weekend Warrior - Side View - Cut-Out/Flame Head - Oblong - Black - Right
Features
- Includes all necessary hardware to fit just about any custom/stock harley or metric cruiser
- Eliminates unsightly adjustment screws on the back of the mirror head
- Unique stainless steel pivot rides in a special nylon bushing
Specs
| Stem Length | 6-1/2" |
| Style | Cut-Out |
| Mirror Head Shape | Oblong |
| Product Name | Mirror |
| Mirror Head Width | 7-1/8" |
| Material | Billet Aluminum |
| Mounting Position | Right |
| Mounting Style | Screw-In |
| Color/Finish | Black |
| Type | Side View |
| Units | Each |
| Mirror Head Height | 2.75" |
| Mirror Style | Weekend Warrior |
| Mounting Location | Handlebar |
| Riding Style | Street |
Product Videos
Custom Field
Mounting Position Right
Type Side View
Color/Finish Black
Material Billet Aluminum