Mirror - Weekend Warrior - Side View - 2 Tone/Cut-Out - Rectangle - Black - Left
Features
- Includes all necessary hardware to fit just about any custom/stock harley or metric cruiser
- Eliminates unsightly adjustment screws on the back of the mirror head
- Unique stainless steel pivot rides in a special nylon bushing
Specs
| Color/Finish | Matte |
| Material | Billet Aluminum |
| Mirror Head Shape | Rectangle |
| Mounting Position | Left |
| Style | 2 Tone |
| Mirror Head Height | 2" |
| Mirror Head Width | 4" |
| Units | Each |
| Product Name | Mirror |
| Stem Length | 6-1/2" |
| Mounting Style | Screw-In |
| Mirror Style | Weekend Warrior |
| Mounting Location | Handlebar |
| Riding Style | Street |
| Type | Side View |
Product Videos
Custom Field
Mounting Position Left
Type Side View
Color/Finish Matte
Material Billet Aluminum