Nostalgia Handlebar Risers - Four-Bolt - 1-1/2" x 1-1/4" - Chrome
Features
- Two bolt and four bolt risers accepts stock or aftermarket 1" diameter handlebars
- All styles designed to match the entire RSD Nostalgia line
- Tough, simple and effective
- CNC-machined from billet aluminum
- Stainless steel hardware included
- Drilled and tapped for 1/2"-13 mounting bolts
- Made in the USA
Specs
| Base Color | Silver |
| Material | Aluminum |
| Pullback | 0 mm (0") |
| Style | Straight |
| Rise | 38.1 mm |
| Units | Pair |
| Model | Nostalgia |
| Clamping Diameter | 1-1/4" |
| Product Name | Riser |
| Riding Style | Street |
| Type | Handlebar |
| Finish | Chrome |
| Color/Finish | Chrome |
Product Videos
Custom Field
Type Handlebar
Base Color Silver
Finish Chrome
Color/Finish Chrome
Material Aluminum