For Explorer-LS & Step-Up-LS style seats.
Features
- Pad can be mounted using OEM/aftermarket bolt pattern or can mount using brackets
- Mounts to Harley-Davidson accessory sissy bars and most popular aftermarket brands with 5" width
- Perfect match for a variety of Saddlemen seats
- Made in the USA
Specs
| Decoration | Lattice Stitched |
| Base Color | Brown |
| Features | Mounting Hardware Included |
| Model | Roadsofa™ |
| Style | Gravestone |
| Product Name | Sissy Bar Pad |
| Units | Each |
| Width | 6-1/2" |
| Height | 11" |
| Riding Style | Street |
| Color/Finish | Brown |
| Thickness | 1-1/2" |
Product Videos
Custom Field
Width 6-1/2"
Base Color Brown
Color/Finish Brown