1" Handlebar - Mid Bend - Black
Features
- Laser-etched Thrashin® logo
- Drilled and slotted for internal wiring
- Throttle-By-Wire keyholes allow late-style bike fitments (Cable throttle bikes will need to use TBW handlebar plug)
- Knurled for maximum clamp grip
- Made in USA
Specs
| Color/Finish | Gloss |
| Features | Pre-Drilled |
| Width | 30" |
| Controls Diameter | 1" |
| Handlebar Diameter | 1" |
| Product Name | Handlebar |
| Units | Each |
| Clamping Diameter | 1" |
| End Rise | 4" |
| Height | 4" |
| Base Color | Black |
| Finish | Gloss |
| Riding Style | Street |
| Material | Steel |
| Pullback/Sweep | 25° |
| Type/Bend | Mid |
Product Videos
Custom Field
Width 30"
Base Color Black
Finish Gloss
Color/Finish Gloss
Material Steel